Arabalı Vinçler çift kiriş köprülü tavan vinci yada portal vinçlerde kullanılan vinç arabalarıdır. Bugün hemen her fabrikada görmemiz mümkün olan arabalı vinçler sanayi dünyasının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. tondan 150 ton kapasiteye kadar standart üretimi bulunan arabalı vinçler 6 eksende hareket kabiliyetine sahiptirler. İsteğe göre özel tasarımlarla proses vinçlerinin imalatı da mevcuttur. Kullanım yerleri, kapasiteleri ve özelliklerine göre FEM 3m sınıfına kadar üretimleri mevcut olup PLANET, YATAY ve ÇİFT KANCALI serileri vardır.

Arabalı Vinç Çeşitleri Nelerdir?

PLANET ARABALI VİNÇLER 

Max. 25 ton kapasiteye kadar üretimi olan bu serinin kaldırma redüktörleri planettir. FEM 2m sınıfına kadar imalatı mevcuttur. Kaldırma yüksekliğinin önem arz ettiği ve düşük çatı yüksekliklerinin olduğu alanlarda kullanım ve kurulum kolaylığı sağlayan bu sistemler makine imalat ve demir çelik sektöründe sıkça kullanılan sistemlerdir. Bu seri köprü rayı üzerinden max. 450 mm yükseklik işgal ederek vinç sistemin kullanacağı mesafeyi düşürürler. Bu sistemlerde kaldırma redüktörü tambur içerisine yataklanır.

 

YATAY ARABALI VİNÇLER

Minimum 10 ton kapasiteden başlayarak istenilen tonajlarda üretimi gerçekleştirilen yatay serisi özellikle ağır şartların mevcut olduğu, gerektiğinde 7/24 çalışana sistemlerde kullanılır. Vinç özelliğinin önem arz ettiği sahalarda istenilen donanımlara göre imalatı gerçekleştirilen yatay serisi DEMİR-ÇELİK, HADDEHANE, TERSHANE, DÖKÜMHANE vb. ağır çalışma ortamlarında kullanım kolaylığı sağlayan yatay serisi yüksek kalitede mekanik donanıma sahiptirler. Ortam sıcaklıklarına göre gerektiğinde sistemine soğutucuların da akuble edildiği yatay serileri arızadan kaynaklanacak zaman kayıplarını ortadan kaldırmaktadır.

 

ÇİFT KANCALI VİNÇLER 

Ağır şartlarda çalışan vinç sistemlerinde yerine göre düşük tonajdaki yükleri seri olarak kaldırma maksatlı kullanılan yardımcı kancalı sistemlerdir. Bu sistemlerde yardımcı kancalar tek başına hafif yükleri kaldırma kullanılacağı gibi ana kanca ile senkronize olarak çalışarak (ör. Dökümhanelerde) yükü beraber kaldırma ya da çevirmek maksatlı kullanılabilir. Genellikle yüksek kapasiteli vinçlerin birçoğunda küçük kapasiteli yardımcı kancalar yerine göre seriliği arttırmak ya da farklı maksatlar için tercih edilir.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Hasan Arıcan

14.12.2023 14:32:23

Bu ürünün maksimum yük taşıma kapasitesi nedir?

(52835 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Arabalı Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Arabalı Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Arabalı Vinçler çift kiriş köprülü tavan vinci yada portal vinçlerde kullanılan vinç arabalarıdır. Bugün hemen her fabrikada görmemiz mümkün olan arabalı vinçler sanayi dünyasının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. tondan 150 ton kapasiteye kadar standart üretimi bulunan arabalı vinçler 6 eksende hareket kabiliyetine sahiptirler. İsteğe göre özel...

Arabalı Vinçler

Arabalı Vinçler

Arabalı Vinçler Dewinch mühendislik olarak tasarımlarını gerçekleştirdiğimiz kiriş üstünden veya kiriş altından yürütmeli vinç arabaları istenilen teker açıklık mesafelerinde ve istenilen kapasitelerde çalışma sınıflarına uygun DIN, FEM ve ISO normlarına göre üretmekteyiz. Ayrıca birden fazla tamburlu araba imalatlarımızda mevcuttur. Ürünler...

BİZE ULAŞIN!
  • DEV VİNC SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
  • Telefon : +90.332 342 4776
  • Export Department : +90 (544) 404 36 00
  • Adres : Başak Mh. Konya Ereğli Cd. Arabacı Sk. No: 7/A KARATAY / KONYA
SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konu Başlıkları (56)
  • Yorumlar (19)
  • Resimler (50)
  • Dokümanlar (0)

DEV VİNC SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Vinç sektöründeki 30 yıllık tecrübesiyle 2000 yılında faaliyete başlayan firmamız siz değerli müşterilerimizden aldığı güç ve güvenle sektörün önde gelen firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Mühendislik bilgisini proje aşamasından son ürüne kadar en verimli şekilde kullanan DEWİNCH; eğitim devamlılığı ile kendisini sürekli geliştirmektedir. ISO 9001:2008 Kalite yönetimi sistemi sertifikasına sahip olan firmamız Portal Vinç, Gezer Vinç, Arabalı Vinç, Yer Vinci, Monoray Vinç, Pergel Vinç ve danışmanlık konularında hizmet vermektedir..

Adres : Başak Mahallesi Konya Ereğli Caddesi Arabacı Sokak No : 7/A KARATAY / KONYA / TR

Telefon : +90.332 342 4776 | Export Department : +90 (544) 404 36 00

Site Haritası - Rss Beslemesi