Vinç Bakımı

Vinç Bakım Ve Onarımı

VİNÇ BAKIM VE ONARIMI

Olası bir istenmeyen kaza şirkete hem maddi hem manevi açıdan büyük kayıplar verir. Ayrıca periyodik bakımlarının yanı sıra kaliteli bir vinç kullanmak şirketler için olmazsa olmazdır. Kalitesiz malzemelerden imâl edilmiş bir vinç sahibinin başına olmadık zararlar getirir.

Gezer Köprülü Vinç (Tavan Vinç) Kullanma Talimatı

Vinç ile işe koyulmadan önce mutlaka yapılması gereken rutin işlemler vardır. İstisnasız her kullanımdan önce kontrol edilmesi gereken parçaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Dişli çark sistemi
 • Vinç şanzıman yağı
 • İkaz ışıklar

 

Vinç kontrolü mutlaka ama mutlaka uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Vinç çalışması çok zahmetli ve aynı zamanda tehlikeli olduğu için gerekli kontrollerin vakit kaybedilmeden yapılması gerekmektedir. Dewinch ailesi size bu konuda yardımcı olacaktır.

 

Vinç bakımlarını genel olarak ikiye ayırarak inceleyebiliriz; 

 

Periyodik Vinç Bakım ve Vinç Fenni Muayene

Periyodik bakımlar vinçlerin daha sağlıklı ve uzun ömürlü çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan rutin işlemleri kapsamaktadır. Periyodik vinç bakımları üç ayda bir, yani bir sene içinde toplam dört sefer yapılması yeterli olacaktır. Vinçlerin ekonomik ve verimli şekilde kullanabilmenizin ön koşulu olarak emniyet ve güven gösterilebilir. Her bir periyodik vinç bakımı sonrasında periyodik, bakım servis tutanağı, periyodik bakım genel kontrol raporu size takdim edilmektedir. Vinç bakımlarını yaparken dikkat ettiğimiz çok önemli hususlar var. Onların başında her periyodik bakım sırasında vinçlerin elektriksel ve mekanik tüm bakımları eksiksiz bir şekilde yapmak gelmektedir.

 

Üretici firmaların garanti şartlarını uygulayabilmeleri adına bu kontroller muhakkak gerekir. Bu bakımlar olmadığı durumlarda vinçlerin garantileri sona erer. Garanti süreleri boyunca bu hizmetleri üretici firmalardan temin etmeniz gerekir. Periyodik vinç bakımının asıl amacı vinçlerde olası arızaların önceden tespit edilerek vince herhangi bir zarar vermeden tamir edilmesini sağlamaktır.

 

Müşterilerinin beklentisinin ve isteğinin üzerinde hizmet vermeyi kendine vazife edinmiş Dewinch 30 yılından beri konya'da faaliyetlerine sürdürmektedir. Vinç bakım ve onarımı hususuna titizlikle eğilen firmamız bu konu hakkında gereken bilgileri önceden müşterilerine vermektedir.

 

İşte vinç bakım ve onarım hususu hakkında bilinmesi gerekli bazı noktalar;

Fenni muayene zorunludur. İş güvenliği yönetmelikleri kapsamında bu muayene firmalardan istedikleri mutlak suretle istenir Dewinch Vinç kendi ürettiği tüm vinçlerin her bir parçasının temini hakkında garanti vermektedir. Satış sonrasında bile ekibimiz siz değerli müşterilerine her türlü vinç yedek parça teminini uygun fiyat garantisiyle birlikte sunmaktadır. Firmamız vinçlerinizde mutlaka orijinal parçaların kullanılmasını tavsiye eder.

 

Vinç bakım ve onarım hizmetleri alırken orijinal yedek parça ve uygun ürünlerin kullanılmasına vinçlerinizin ömürlerini uzatmak açısından dikkat ediniz. Bazen bir parçayı değiştirmek onarmaktan daha uyguna gelebilir. Böyle bir durumda parçayı tamir etmek yerine değiştirmek ilk başta daha maliyetli olsa bile ilerleyen durumlarda sizi olası masraflardan koruyacaktır. Uzun vadede kârınız olacaktır.

 

Vinç Periyodik Bakımı uzman kadromuz tarafından belirlenen sürelerde sürekli olarak yapılmaktadır. Vinç bakım ve onarım esnasında kullanılan malzemeler orijinal malzemeler olup vinçlerin uzun ömürlü olarak hizmet vermesine olanak sağlar. Vinç bakımı ve onarımı için gezici servis ekibimiz verilen randevuya tam zamanında ulaşır ve problemi yerinde çözmeye özen gösterir. Bulunduğunuz bölgede vinç parçalarının yerinde tamiri mümkün olmadığı zamanlarda fabrikamıza getirilen parçalar burada uzman ve profesyonel ekiplerin ellerinde tamir edilmektedir. Vinç satışı ve vinç tamiri garantili ve mükemmele yaraşır bir şekilde yapılmaktadır.

 

VİNÇ HİZMETLERİ FİYATLARI NEDİR?

Şirketimiz sunduğu fenni muayene belgelendirme hizmetlerinin yanında; imalat, tamir ve bakım, periyodik bakım, teknik destek, test muayene ve satış hizmeti gibi çok sayıda başlıkta siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

 

Peki bu hizmetlerin ücretleri nelerdir?

En çok sorulan sorulardan başında bu tip sorular gelir.  Vinç fiyatları nedir?  Vinç bakım ve onarım ücretleri nelerdir?  Vinç tamir ve bakım ücretleri nelerdir gibi sorular sıkça sorulur. Bu sorunun net bir cevabı yok. Fiyatlar vincin türü, vinçlerin sayısı gibi sorular kapsamında değişiklik gösterebilir. Projenizle alakalı en sağlıklı fiyat teklifini almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

BİZE ULAŞIN!
 • DEV VİNC SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 • Telefon : +90.332 342 4776
 • Export Department : +90 (544) 404 36 00
 • Adres : Başak Mh. Konya Ereğli Cd. Arabacı Sk. No: 7/A KARATAY / KONYA
SİTE İSTATİSTİKLERİ
 • Konu Başlıkları (56)
 • Yorumlar (19)
 • Resimler (50)
 • Dokümanlar (0)

DEV VİNC SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Vinç sektöründeki 30 yıllık tecrübesiyle 2000 yılında faaliyete başlayan firmamız siz değerli müşterilerimizden aldığı güç ve güvenle sektörün önde gelen firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Mühendislik bilgisini proje aşamasından son ürüne kadar en verimli şekilde kullanan DEWİNCH; eğitim devamlılığı ile kendisini sürekli geliştirmektedir. ISO 9001:2008 Kalite yönetimi sistemi sertifikasına sahip olan firmamız Portal Vinç, Gezer Vinç, Arabalı Vinç, Yer Vinci, Monoray Vinç, Pergel Vinç ve danışmanlık konularında hizmet vermektedir..

Adres : Başak Mahallesi Konya Ereğli Caddesi Arabacı Sokak No : 7/A KARATAY / KONYA / TR

Telefon : +90.332 342 4776 | Export Department : +90 (544) 404 36 00

Site Haritası - Rss Beslemesi