Portal Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Portal Vinç Nedir?

Portal vinç nedir?

Portal vinç özellikle demir çelik sanayisi, inşaat sektörü, limanlar, konteynır depolama alanları, maden ocakları başta olmak üzere pek çok kullanım alanına sahip iş makinalarından biridir. Pek çok iş sahasında depolama, taşıma, yükleme ve buna benzer görevler üstlenir. Portal vinç aynı zamanda ayaklı vinç ya da liman vinci olarak da bilinirler. Adından da anlaşılacağı üzere özellikle limanlarda kullanılan iş makinalarındandır. Genellikle açık ya da yarı açık iş sahalarında zemine döşenmiş raylar üzerinde hareketini sağlar.

Portal Vinç

Dört ana gruptan oluşur. Bunlar kaldırma grubu, portal yürüyüş grubu, köprü grubu ve ayaklardan oluşur. Portal vinçler farklı modelde ve standartta üretilirler. Bu üretimler portal vincin tonajına, yüksekliğine ve açıklığına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Portal vinç standartlarından biri olan çift kirişli köprülü portal vinç ile başlayalım. Çift kirişli köprülü portal vinçler daha çok yüksek mesafe gerektiren işlerde kullanılan iş makineleridir. Kaldırma mesafesi oldukça yüksek olduğu için bu tarz işlerde tercih edilirler. Ağır yükleri taşıyabilmelerinin yanı sıra depolama, yükleme gibi görevleri de yerine getirebilirler. Ebatları oldukça büyüktür bu nedenle büyük çalışma alanlarında kullanımı söz konusudur. Küçük ve dar alanlarda istenilen verim sağlanamayabilir.

Portal Vinç Ne İşe Yarar?

Tek kiriş köprülü portal vinçler ise daha kolay işlerde kullanılır. Kolay işten kastımız daha az ağırlığa sahip işlerdir. Çift kirişli köprülü portal vinçler gibi ağır işlerde kullanılmaz. Yanı sıra açık ve kapalı alanlarda kullanıma uygundur. Ebatları çift kirişli köprülü portal vinçlere göre çok daha küçüktür bu sayede kapalı ortamda kullanım kolaylığı da sağlar. Aynı şekilde yine çift kirişli köprülü portal vinçlere kıyasla çok daha az yer kaplar. Son olarak yarı portal vinç hakkında da kısa bilgi verelim. Bina cepheleri yardımı ile kullanılan vinç modellerinden biri olan yarı portal vinçler genellikle kapalı alanlarda kullanılırlar. Boyutları diğer vinç standartlarına göre daha küçük olduğundan özellikle dar alanlarda çalışma sağlayabilirler. Ebatları diğerlerine göre daha küçük olsa da ağır yükler için de rahatlıkla kullanılabilirler

BİZE ULAŞIN!
  • DEV VİNC SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
  • Telefon : +90.332 342 4776
  • Export Department : +90 (544) 404 36 00
  • Adres : Başak Mh. Konya Ereğli Cd. Arabacı Sk. No: 7/A KARATAY / KONYA
SİTE İSTATİSTİKLERİ
  • Konu Başlıkları (56)
  • Yorumlar (19)
  • Resimler (50)
  • Dokümanlar (0)

DEV VİNC SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Vinç sektöründeki 30 yıllık tecrübesiyle 2000 yılında faaliyete başlayan firmamız siz değerli müşterilerimizden aldığı güç ve güvenle sektörün önde gelen firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Mühendislik bilgisini proje aşamasından son ürüne kadar en verimli şekilde kullanan DEWİNCH; eğitim devamlılığı ile kendisini sürekli geliştirmektedir. ISO 9001:2008 Kalite yönetimi sistemi sertifikasına sahip olan firmamız Portal Vinç, Gezer Vinç, Arabalı Vinç, Yer Vinci, Monoray Vinç, Pergel Vinç ve danışmanlık konularında hizmet vermektedir..

Adres : Başak Mahallesi Konya Ereğli Caddesi Arabacı Sokak No : 7/A KARATAY / KONYA / TR

Telefon : +90.332 342 4776 | Export Department : +90 (544) 404 36 00

Site Haritası - Rss Beslemesi