ARABALI VİNÇ

Arabalı Vinç

Ürün Kodu DWC-020
 • Çift kiriş köprülü tavan vinci yada portal vinçlerde kullanılan vinçler arabalarıdır. Bugün hemen her fabrikada görmemiz mümkün olan arabalı vinçler sanayi dünyasının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. tondan 150 ton kapasiteye kadar standart üretimi bulunan arabalı vinçler 6 eksende hareket kabiliyetine sahiptirler. İsteğe göre özel tasarımlarla proses vinçlerinin imalatı da mevcuttur. Kullanım yerleri, kapasiteleri ve özelliklerine göre FEM 3m sınıfına kadar üretimleri mevcut olup PLANET, YATAY ve ÇİFT KANCALI serileri vardır.

   
  PLANET ARABALI VİNÇLER 

   
  Max. 25 ton kapasiteye kadar üretimi olan bu serinin kaldırma redüktörleri planettir. FEM 2m sınıfına kadar imalatı mevcuttur. Kaldırma yüksekliğinin önem arz ettiği ve düşük çatı yüksekliklerinin olduğu alanlarda kullanım ve kurulum kolaylığı sağlayan bu sistemler makine imalat ve demir çelik sektöründe sıkça kullanılan sistemlerdir. Bu seri köprü rayı üzerinden max. 450 mm yükseklik işgal ederek vinç sistemin kullanacağı mesafeyi düşürürler. Bu sistemlerde kaldırma redüktörü tambur içerisine yataklanır.

   
  YATAY ARABALI VİNÇLER

   
  Minimum 10 ton kapasiteden başlayarak istenilen tonajlarda üretimi gerçekleştirilen yatay serisi özellikle ağır şartların mevcut olduğu, gerektiğinde 7/24 çalışana sistemlerde kullanılır. Vinç özelliğinin önem arz ettiği sahalarda istenilen donanımlara göre imalatı gerçekleştirilen yatay serisi DEMİR-ÇELİK, HADDEHANE, TERSHANE, DÖKÜMHANE vb. ağır çalışma ortamlarında kullanım kolaylığı sağlayan yatay serisi yüksek kalitede mekanik donanıma sahiptirler. Ortam sıcaklıklarına göre gerektiğinde sistemine soğutucuların da akuble edildiği yatay serileri arızadan kaynaklanacak zaman kayıplarını ortadan kaldırmaktadır.

   
  ÇİFT KANCALI VİNÇLER 

   
  Ağır şartlarda çalışan  vinçler sistemlerinde yerine göre düşük tonajdaki yükleri seri olarak kaldırma maksatlı kullanılan yardımcı kancalı sistemlerdir. Bu sistemlerde yardımcı kancalar tek başına hafif yükleri kaldırma kullanılacağı gibi ana kanca ile senkronize olarak çalışarak (ör. Dökümhanelerde) yükü beraber kaldırma ya da çevirmek maksatlı kullanılabilir. Genellikle yüksek kapasiteli vinçlerin birçoğunda küçük kapasiteli yardımcı kancalar yerine göre seriliği arttırmak ya da farklı maksatlar için tercih edilir.


SOSYAL MEDYA

İletişim

Başak Mh. Konya Ereğli Cd. Arabacı Sk. No: 7/A KARATAY/KONYA
T. 0 332 342 4776
F. 0554 586 1314